BİYOGRAFİ

TARIK MENGÜÇ Söz yazarı, besteci, şarkıcı, oyuncu.

19 Ocak 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dedeleri Selanik göçmenidir. Müzisyen bir ailenin çocuğu olan Tarık MENGÜÇ’ ün müziğe olan ilgisi küçük yaşlarında ailesi tarafından farkedilmiştir. Çeşitli sektörlerde çalışmış arta kalan zamanlarında da müzik eğitimi almıştır. Söz yazarlığı ve besteleriyle bir çok ünlü sanatçının albümündeki çıkış şarkılarına da imzasını atmıştır. (Sibel CAN-Hey Adamım , Seda SAYAN-Ben Sana Demedimmi , Kibariye-Bir Gülüm , Katula Katula , Buraları Yıkılıyo )

2004 Yılında ilk albümünü hazırlayarak ŞAKŞUKA ile çok iyi bir çıkış yakalamıştır. Gerek tarzı gerek kendine has dansı ile gönülleri fethetmiş ve halkın gönlünde yer etmiştir. Sevilen sanatçının sonraki albümleri LAKERDA, TEK KİŞİLİK ORDU, SAKIZ, İNADINA 35 DERECE) Son albümü NAŞ NAŞ ‘ ı 2016 yılında ŞEKER YAPIM etiketiyle sevenlerine sunmuştur. Müzik yolculuğunun yanı sıra film ve reklamlarda boy göstermiştir.2008 yılında Şafak SEZER’ in başrolünü oynadığı Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz filminde ve 2012 yılında İkizler Firarda filminde rol almıştır. Avustralya da verdiği konserden sonra bir Avustralya firmasının isteğiyle ürünlerinin reklam yüzü olmuş, İnternet ortamında viral reklam çekilerek BEN NİYE YOKUM şarkısıyla fenomen haline gelmiş olan sanatçı hayranlarının yoğun isteği üzerine ROCK N COKE 2013 ‘e katılmıştır. 40.000 kişinin coşkuyla izlediği MENGÜÇ bir ilki gerçekleştirerek ROCK Festivaline Roman müziğini getirerek katılımcıları coşturmuştur ve sonrasında NESİNE.COM ve VODAFONE 'ın reklam yüzü olmuştur.

2017 Yılında katıldığı Survivor yarışmasında özgün tarzı, doğallığı ve sportif kişiliği ile karşımıza çıkmıştır. Başarılı sanatçı Tarık MENGÜÇ, GÜÇ DEMEK MENGÜÇ DEMEK SLOGANI İLE GÖNÜLLERE TAHT KURMUŞTUR. 

Tarık Mengüç 2018 yılına yepyeni şarkısı Paçoz ve yeni imajı ile girerek herkese meydan okudu. İmaj benden sorulur diyerek bu konuda hiç mütevazi olmuyorum diyen sanatçı yine espiriyi patlattı. Ekranda , sosyal medyada ve klibinde hayranları tarafından George Clooney 'e benzetilen Mengüç daha şimdiden bir çok ürünün reklam yüzü ve film sekterünün aranan ismi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Tarık Mengüç mis kokan Tarçın Kokusu ile sevenlerine yine merhaba dedi her yaptığı şarkı sevenlerinin gönlünde taht kurduğu gibi Tarçın Kokulum şarkısı da kısa bir zamanda dijital platformda iyi bir izleyici ile buluştu DMC etiketi ile çıkan singlenin aranjörlüğünü Caner Tepecik klibi Ferit Çetinkaya fotoğrafları Halil Güzel çekmiştir. Bakalım Tarık Mengüç şimdi bize hangi sürprizlerle karşımıza çıkacaktır.